Rukometašice Srbije pobedile Čile i ušle u narednu fazu Svetskog prvenstva: Sledi nemoguća misija za plasman u četvrtfinale 1Foto: EPA-EFE/Bo Amstrup

Rukometašice Srbije pobedile su Čile rezultatom 30:16 i tako obezbedile plasman u sledeću fazu Svetskog prvenstva.

Ekipa selektora Uroša Bregara biće u Trećoj grupi, u kojoj će za protivnice imati selekcije Nemačke, Poljske i Japana.

Zbog poraza od Danske i Rumunije, Srbija će borbu za ulazak u četvrtfinale početi bez bodova iz prve faze šampionata.

U duelu sa Čileankama rukometašice Srbije su povele sa 3:0, zatim 12 minuta nisu postigle gol, da bi tek u finišu prvog poluvremena stigle do osetnije prednosti (10:6).

U nastavku utakmice činilo se da igraju sa više koncentracije, a manje potcenjivanja rivalki pa su stigle do ubedljivog trijumfa.

Najefikasnije u sastavu Srbije bile su Aleksandra Stamenić sa sedam, Dunja Radević, Sanja Radosavljević sa po četiri, Jovana Jovović i Edita Nuković sa po tri gola.

Kod Čilea, centralna figura je bila golman Madelin Kortez, koja je meč završila sa 17 odbrana.

Srbija u drugoj fazi takmičenja mora da ostvari sve tri pobede kako bi se plasirala u četvrtfinale i obezbedila mesto u kvalifikacijama za Olimpijske igre u Parizu.