Rukometašice Srbije u neizvesnom meču poražene od Francuske na SP 1foto:Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Rukometašice Srbije poražene su večeras od Francuske sa 19:22 (12:9), u drugom kolu Grupe 1 glavne runde Svetskog prvenstva.

Naše rukometašice su hrabro ušle u meč protiv favorizovanih Francuskinja, i u prvom poluvremenu zahvaljujući visokoj energiji u odbrani uspele da neutališu napadački potencijal aktuelnih olimpijskih šampionki.

U napadu je Srbija igrala strpljivo, koristila svoje prilike i na poluvreme otišla sa tri gola prednosti.

U nastavak meča, Francuskinje su ušle dosta agresivnije, i serijom od četiri vezana gola uspele da preokrenu rezultat u svoju korist.

Srbija se nije predavala i do dva minuta pred kraj meča igralo se gol za gol, kada je Francuska uspela da se odlepi na dva gola prednosti i privede meč kraju u svoju korist.

Najefikasnije kod Srbije bile su Tamara Radojević sa pet i Jovana Stoiljković sa četiri gola.

Francusku je do pobede predvodila Grejs Zadi sa šest golova.

Srbija je treća na tabeli sa četiri boda, a Francuska prva sa osam poena.

Srbija će svoj naredni meč odigrati protiv Slovenije u ponedeljak, 13. decembra od 18.00.