Litvanija protivnik Srbije u četvrtfinalu Mundobasketa, SAD pao posle rovovske borbe 1Foto: EPA-EFE/FRANCIS R. MALASIG

Košarkaši Litvanije i SAD odigrali su jednu od najboljih utakmica na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu, a kao pobednici su izašli Litvanci koji su slavili rezultatom 110:104.

To znači da će upravo Litvanija biti protivnik Srbije u četvrtfinalu Mundobasketa, a ta utakmica je na programu u utorak 5. septembra.

Drugi četvrtfinalni par će činiti Italija i SAD.

Litvanija je odigrala sjajnu utakmicu, a na samom početku su imali šut iz igre 9/9.

Poluvreme su završili sa 53:37 u svoju korist, a onda su Amerikanci napravili seriju 9:0 na samom početku treće četvrtine i od poslednje deonice su meč uveli u pravu dramu.

Kako se utakmica približavala kraju tako su Amerikanci topili prednost protivnika, a onda se ušlo u penal završnicu u kome su pribraniji ipak bili izabranici Kazisa Maksvitisa.

U timu evropske selekcije bilo je nekoliko dvocifrenih košarkaša, a najefikasniji su bili Karniauskas, Valančiunas i Kuzminskas sa 14, te Brezdaiskas sa 11, Sedkereskis sa 10 i Bendžius sa 10 poena.

Kod SAD, Edvards je bio bolji od ostalih sa 35 poena.