Šalke prekinuo niz od 30 utakmica bez pobede 1Foto: Pixabay/Blueeyes

Fudbaleri Šalkea pobedili su danas na svom terenu Hofenhajm sa 4:0, u utakmici 15. kola Bundeslige i prekinuli niz od 30 utakmica bez pobede.

Trostruki strelac bio je Metju Hop, koji je golove postigao u 42, 57. i 63. minutu, a gol je postigao i Amin Harit u 80. minutu.

Šalke je ostvario prvu pobedu u Bundesligi ove sezone i prvu posle 30 utakmica. Šalke je pre toga, poslednju pobedu u prvenstvu ostvario u januaru 2020. godine, protiv Borusije Menhengladbah.

Klub iz Gelzenkirhena je pretposlednji na tabeli sa sedam bodova. Hofenhajm je pretrpeo osmi poraz i zauzima 14. mesto na tabeli sa 15 bodova.

Fudbaleri Bajera odigrali su u Leverkuzenu nerešeno 1:1 protiv Verdera.

Verder je poveo golom Omera Topraka u 52. minutu, a bod domaćima obezbedio je Patrik Šik u 70. minutu.

Leverkuzen je u tri poslednje utakmice bez pobede i treći je na tabeli sa 29 bodova. Verder je 13. na tabeli sa 15 bodova.

U ostalim utakmicama Union Berlin je na svom terenu odigrao nerešeno 2:2 protiv Volfsburga, Frajburg je na svom terenu pobedio Keln sa 5:0, dok je Ajntraht kao gost pobedio Majnc sa 2:0.

Kasnije igraju Lajpcig – Borusija Dortmund.