Fudbaleri Senegala pobedili Egipat i plasirali se na Svetsko prvenstvo u Kataru 1Foto: EPA-EFE

Fudbaleri Senegala plasirali su se na Svetsko prvenstvo u Kataru, pošto su u revanšu u Dakaru nakon izvođenja penala bili bolji od Egipta (3:1).

Pogotkom Bulaje Dije u 3. minutu Senegalci su nadoknadili prednost Egipćana iz prvog duela, ali do kraja regularnih 90 minuta i posle dva produžetka rezultat se nije menjao, pa je pobednik odlučen posle izvođenja jedanaesteraca,

Gostujući igrači žalili su se sudiji da navijači sa tribine iza gola koriste lasere kako bi ih ometali prilikom izvođenja penala, što je bio jedan od razloga zbog čega je samo jedan fudbaler egipatskog tima bio precizan od četvoricom izvođača.

Ovo je treći put da će Senegal igrati na Svetskom prvenstvu, a 2002. su stigli do četvrtfinala.

Ove dve reprezentacije sastale su se i u finalu Afričkog kupa nacija u januaru, a na šampionatu u Kamerunu trofej je osvojio Senegal, takođe posle izvođenja penala.