Šerika Džekson i Noa Lajls osvojili zlatne medalje na trkama na 200 metara 1Foto: EPA-EFE/John G. Mabanglo

Jamajčanka Šerika Džekson osvojila je zlatnu medalju u trci na 200 metara na Svetskom prvenstvu u Judžinu.

Ona je pobedila rezultatom 21,45 sekundi, što je novi rekord svetskih šampionata i drugo najbrže vreme u istoriji, a od nje je jedino brže trčala na Olimpijskim igrama u Seulu 1988. godine Amerikanka Florens Grifit-Džojner u vremenu 21,34 sekunde.

Džekson je tako osvojila drugu medalju u Judžinu, posle srebra u trci na 100 metara.

Njena zemljakinja Šeli En Frejzer Prajs osvojila je srebro rezultatom 21,81 sekundu. To je njena druga medalja u Judžinu, nakon što je osvojila zlato u trci na 100 metara.

Britanka Dina Ašer-Smit, koja je branila titulu, osvojila je bronzu na 200 metara rezultatom 22,02 sekunde.

U muškoj konkurenciji na 200 metara zlato je osvojoi Noa Lajls rezultatom 19,31 sekundi, što je trenutno novi rekord SAD.

Srebrnu medalju osvojio je Kenet Bednarek sa 19,77 sekundi, a bronzu Erijon Najton sa 19,80 sekundi.