Sevilja osvojila Ligu Evropa 1Foto: EPA-EFE/Martin Meissner / POOL

Fudbaleri Sevilje osvojili su Ligu Evropa, pošto su večeras u finalu sa 3:2 pobedili Inter.

Sevilji je to šesti trofej u Ligi Evropa u istoriji.

Španski klub nije dobro počeo finale u Kelnu, pošto je Inter vodio od petog minuta golom Romelua Lukakua iz penala.

Sevilja je potom golovima Luka De Jonga u 12. i 33. minutu preokrenula, a rezultat je na poluvremenu bio 2:2, pošto je u 36. izjednačio Dijego Godin.

Pobedu Sevilji doneo je Dijego Karlos u 74. minutu.

Karlos je šutirao iza ledja, lopta nije išla u okvir gola, a Lukaku je skrenuo i prevario svog golmana Damira Handanovića.

Srpski fudbaler Nemanja Gudelj učestvovao je u osvajanju trofeja. On je ušao u igru u timu Sevilje u 86. minutu.