Sigurne pobede Napolija i Fiorentine 1Foto: EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Fudbaleri Napolija nastavljaju da pobeđuju u Seriji A, pošto su u 27. kolu savladali Torino u gostima sa 4:0.

Napolitanci su već u devetom minutu došli u vođstvo, posle sjajnog skoka Viktora Osimena i gola glavom posle kornera Zjelinskog.

Imali su potom Bikovi dve dobre šanse u jednoj akciji – Meret je odbranio snažan udarac Ričija, a Sanabrija je odbitak sproveo do stative.

U 35. minutu Napoli je duplirao prednost, pošto je iz jedanaesterca bio siguran Hviča Kvarachelija. Gruzin je i iznudio penal nakon što je na njemu nespretno startovao Lineti.

Pitanje pobednika definitivno je rešeno u 51. minutu – Kvarachelija je petom ostavio za Oliveru, čiji centaršut je na drugoj stativi sačekao Osimen i postigao još jedan gol glavom.

Tanguj Ndombele, pozajmljeni igrač Totenhema, bio je strelac u 68. minutu, njegov debitantski gol u Seriji A, a zicer mu je pripremio Kvarachelija.

To je bio konačni rezultat i 24. trijumf Napolija ove sezone, piše Sport Klub.

U drugom meču u istom terminu, Fiorentina je pobedila Leće sa 1:0. U 27. minutu Saponara je centrirao, u početku se činilo da je to bio gol Nika Gonzalesa, ali zapravo je Antonino Galo dao autogol.

Nikola Milenković odigrao je celu utakmicu za Violu, dok je Aleksa Terzić van stroja zbog povrede.

To je četvrta uzastopna pobeda Fiorentine.