Simić, Jović, Vlahović, Ilić: Golovi Srba nadošli u Seriji A 1Foto: Fonet/AP

Fudbaleri koji su srpski reprezentativci skreću na sebe pažnju u poslednjih nedelju dana golovima u italijanskom prvenstvu.

Nogu je povukao najmlađi.

Half Jan-Karlo Simić, naš juniorski reprezentativac, u prošlom kolu je debitovao u Milanovom timu. Pobedi protiv Monce s 3:0 na San Siru doprineo je pogotkom za vošstvo s 2:0.

Sa 18 godina i 229 dana postao je treći najmlađi strelac rosonera u poslednje tri decenije.

Na meču s Moncom Luka Jović je ostao na klupi (Simić ušao silom prilika zbog povrede Tomata Pobede u 41. minutu), ali je u petak uveče poslat na teren kad je bilo stani-pani.

Salernitana je u Salernu vodila s 2:1, a Jović je Milanu doneo bod na izdisaju utakmice.

Simić, Jović, Vlahović, Ilić: Golovi Srba nadošli u Seriji A 2

Danas u matineu Serije A Dušan Vlahović je u 81. minutu glavom dao pobedonosni gol za Juventus u gostima protiv Frozinonea.

Ivan Ilić je zaslužan za bod koji je Torino kod kuće uzeo u duelu s Udinezeom (1:1).

Da li je u završnici meča želeo da uputi centaršut levom nogom ili baš da pokuša da iznenadi golmana, lopta je u luku bila neuhvatljiva čuvaru mreže gostiju.

Na golu Torina je bio Vanja Milinković Savić. Za Udineze je do 71. minuta igrao Lazar Samardžić, a umesto njega je ušao potonji strelac Španac Zaraga.