Sjajni Cicipas u polufinalu Mastersa u Rimu 1Foto: EPA-EFE/Alejandro Garcia

Peti teniser na svetu Stefanos Cicipas plasirao se u polufinale Mastersa u Rimu posle pobede nad Janikom Sinerom sa 2:0 u setovima (7:6(6),6:2).

Meč je trajao skoro dva i po sata, od čega je samo prvi set trajao sat i po.

To je možda i najbolji set koji smo videli ove nedelje u Rimu.

Obojica tenisera su toliko bila izjednačena da je nijansa odlučila ko će rešiti tu deonicu igre u svoju korist.

Na kraju je to bio Grk, a interesantno je da je u prvom setu Siner osvojio dva poena više od protivnika (56:54), no prednost je imao osvajač jednog Mastersa ove sezone.

Cicapas je bolje započeo duel i brzo je poveo sa 3:0 u gemovima, ali je Siner nošen podrškom sa tribina još brže izjednačio – 3:3.

Posle toga je svaki teniser čuvao gem na svoj servis, da bi taj-brejk odlučio kome će set pripasti.

U tom periodu igre videli smo pregršt sjajnih poteza obojice tenisera i još više forhenda i bekhenda sa osnovne linije.

U drugom setu Cicipas je nametnuo svoju igru i Sineru je bilo teško da mu isprarira pre svega sa osnovne linije.

Uz to je Italijan u tom delu meča i više grešio, pa je očekivano Cicipas rešio meč u dva seta.

cicipasov protiv u polufinalu biće Aleksandar Zverev.