Sjajni rezultati Zaječaraca u školskom sportu 1Foto: M.S.

Na Međuokružnom takmičenju u atletici u Kruševcu, Iva Maletić osvojila je prvo mesto u disciplini 800 metara, dok je njena mlađa sestra, Lena Maletić, osvojila prvo mesto u trci na 400 metara.

Osvajanjem prvog mesta, na 800, odnosno 400 metara, sestre Maletić još jednom su pokazale kakav su potencijal u atletici u gradu na Timoku, ali i u Srbiji.

Zaječarski osnovac Veljko Tošić, osvojio je drugo mesto u trci na 100 metara, ali je uspeo da obezbedi plasman na Državno prvenstvo u Kraljevu.

Pored pomenute “trojke” vredi istaći i ostale rezultate zaječarskih atletičara u Kruševcu.

Mia Milić, u disciplini skok u dalj, osvojila je drugo mesto, učenice OŠ „Đura Jakšić“ osvojile su 3. mesto u ekipnoj konkurenciji, dok je Ena Stanković osvojila srebro na 600 metara.

U skoku u vis Nađa Trkulja zauzela je treću poziciju, dok je ekipa Tehničke škole osvojila treće mesto u generalnom plasmanu na Međuokružnom takmičenju, a isti rezultat ostvarila je i ženska ekipa Medicinske škole.

Više vesti iz ovog grada čitajte na posebnom linku.