Smailagić odveo Partizan do finala 1Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport

Košarkaši Partizana posle tri produžetka pobedili su francuski Monako rezultatom 120:114 (24:22, 27:14, 18,28, 15:20, 36:30) u polufinalu pripremnog turnira u Istanbulu.

Partizan je pobedu obezbedio u finišu trećeg nastavka serijom poena Jama Madara i Kevina Pantera, a sutra (19.00 sati) u finalu „Istanbul kupa“ igraće protiv domaćina Fenerbahčea, koji je u drugoj polufinalnoj utakmici pobedio ruski Uniks iz Kazanja sa 81:79.

Najefikasniji u timu iz Beograda bio je Alen Smailagić sa 32 poena, dok su dvocifreni broj poena za crno-bele postigli su i Ledej (23), Panter (21) i Madar (19).

U duelu sa ekipom koja je prošle sezone osvojila Evrokup, a u ovoj će nastupati u Evroligi igrači trenera Željka Obradovića prikazali su sjajnu partiju u prve dve četvrtine.

Ipak, Monako je u nastavku iskoristio fizičku dominaciju pod oba koša, stigao prednost protivnika u finišu poslednjeg perioda i čak imao priliku da u poslednjem napadu dođe do pobede.