Sosijedad u finišu do sva tri boda protiv Granade 1Foto: EPA-EFE/Pepe Torres

Fudbaleri Real Sosijedada slavili su kao gosti protiv Granade sa 3:2 (1:2) u 28. kolu Primere.

Domaćin je u prvom poluvremenu dva puta stizao do prednosti i oba puta je to bilo preko napadača Mirte Uzunija, a bivši igrač Partizana Umar Sadik je u 33. minutu upisao u strelce i tako najavio preokret baskijske ekipe koji je viđen u drugom poluvremenu.

A na njega smo čekali punih 35 minuta u nastavku igre, a onda kada je usledio bio je munjevit.

Prvo je štoper Robin Norman izjednačio rezultat na 2:2, da bi Andre Silva nakon pet minuta doneo preokret i pobedu svojoj ekipi.

Trener gostiju Imanol Aguasil mogao je da bude zadovoljan nakon susreta jer je upravo njegova izmena donela ceo „plen“ ekipi sa severa Španije.

Andre Silva je ušao u igru u 68. minutu uemsto Umara Sadika.