SP: Još jedna ubedljiva pobeda Srbije 1Foto: Rukometni savez Srbije

Rukometašice Srbije ostvarile su još jednu ubedljivu pobedu na Svetskom prvenstvu, posle reprezentacije Kine, pred našim devojkama „oružje“ su položile i rukometašice Kameruna, 34:21.

Ponovo je selekcija Srbije snažno ušla u meč, napravila seriju od 9:0 koju do kraja susreta nije ispuštala, a zanimljivo je da je prvi gol Katarina Tomašićević primila tek u 13. minutu, dakle skoro na polovini prvog poluvremena.

Krila Srbije su i ovoga puta bila glavna udarna snaga, briljirale su Sanja Radosavljević, Katarina Krpež-Šlezak i Dijana Radojević, pa su ukupno „upisale“ čak 11 od 20 golova srpske selekcije u prvom poluvremenu.

U drugom poluvremenu su se razigrale i ostale igračice, a treba istaći i da je selektor Srbije Ljubomir Obradović pružio priliku gotovo svim devojkama, pa će odmorne ući u odlučujuće mečeve u D grupi naredne nedelje, koji će definisati pozicije najbolje četiri ekipe pred eliminacionu fazu takmičenja.

Narednu utakmicu reprezentacija Srbije igra protiv domaćina, selekcije Nemačke, u utorak u 18 časova.