SP: Rusija bolja od Španije posle penala 1Foto: EPA-EFE/ ABEDIN TAHERKENAREH

Fudbaleri Rusije napravili su jedno od najvećih iznenađenja na ovom Svetskom prvenstvu u fudbalu. Oni su nakon boljeg izvođenja penala 4:3 (1:1 u regularnom delu meča) eliminisali Španiju u osmini finala i obezbedili sebi prvo učešće u četvrtini finala Mundijala.

Do velike pobede ih je odveo kapiten i golman Igor Akinfejev koji je u penal seriji odbranio udarce Kokeu i Iago Aspasu, dok su u redovima „Zbornaje komande“ redom bili precizni Fedor Smolov, Segej Ignjašević, Aleksandar Golovin i Denis Čerišev.

U redovnih 90, a zatim i 120 minuta nije bilo pobednika, po jednom su savladani golmani i jednog i drugog tima, Igor Afinfejev na početku i od strane Serhija Ramosa nakon jednog prekida, dok je Davida De Heu nadmudrio Artem Džiba iz penala u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu, kao i u produžecima, Španija je imala veći posed, ali nije ozbiljnije ugrozila Akinfejeva.

Sa druge strane Rusija se umešno branila, čekala penale i na kraju slavila.