SP: Srbija ubedljiva protiv Kine 1Foto: Rukometni savez Srbije

Rukometašice Srbije ubedljvo su porazile selekciju Kine 43:23 u prvom kolu D grupe na Svetskom prvenstvu koje se održava u Nemačkoj.

Vodile su favoritkinje na ovom meču tokom čitavog susreta, od 8:1 na početku utakmice pa do „plus 20“ koliko je bilo na poluvremenu – 21:11, da bi u drugom delu samo održavale ogromnu prednost koju su stekli u u prvom poluvremenu.

U svim aspektima igre bile su bolje od današnjeg protivnika, napad je bio tečan, odbrana bez previše problema, a u kontrama su dominirala brzonoga krila koje je „hranila“ dugim loptama Dragana Čolić, koja je na golu bila izvanredna.

Najefikasnije su bile Katarina Krpež-Slezak i Sanja Damjanović sa po sedam golova, a pratile su ih Sanja Radosavljević sa pet, te Dragana Cvijić, Slađana Pop-Lazić i Marija Obradović koje su postigle po četiri gola.

Naredni meč rukometašice Srbije igraju već sutra i to protiv Kameruna, a meč počinje u 14 časova.