Španci svetski prvaci u vaterpolu 1Foto: EPA-EFE/Tibor Illyes HUNGARY OUT

Vaterpolo reprezentacija Španije savladala je Italiju u finalu Svetskog prvenstva održanom u Mađarskoj nakon boljeg izvođenja peteraca 15:14 (9:9 nakon regularnog dela utakmice).

Španci su bolje otvorili utakmicu, poveli su preko Alberta Munariza i Alvara Granada, ali su ih Italijani brzo sustigli pa je nakon prve četvrtine bilo 3:3.

Španija je i u drugoj deonici meča bila sjajna u napadu, ali tada Italijani nisu imali nikakvog odgovora u bazenu.

Na početku drugog poluvremena je trener “Azura” Alesandro Kampanja promenio golmama i umesto Marka De Lunga u bazen poslao Đanmarka Nikosia koji se istakao odbranama, a to su iskoristili Italijani u napadu da se lagano primaknu Špancima.

U poslednja dva minuta meča ušli smo s egal rezultatom, a kako su odbrane bile na visini zadatka, peterci su morali da razdvoje dve ekipe.

U njima su se bolje snašli Španci i zasluženo se okitivši zlatnom medaljom na kraju.