Španija pobedila Italiju za plasman u finale Lige nacija 1Foto: EPA-EFE/MAURICE VAN STEEN

Fudbaleri Španije plasirali su se večeras u finale Lige nacija, pošto su u Holandiji savladali selekciju Italije sa 2:1.

Strelci za Španiju bili su Jeremi Pino u trećem i Hoselu u 89. minutu.

Gol za Italiju postigao je Ćiro Imobile iz penala u 11. minutu.

Španija je povela u trećem minutu golom Jeremi Pinoa, a posle velike greške Leonarda Bonućija. Pino je oduzeo loptu Bonućiju na ivici šesnaesterca, ušao u kazneni prostor i preciznim udarcem sa 12 metara zatresao mrežu.

Osam minuta kasnije, Zaniolo je šutirao iz prve, lopta je u ruku pogodila Le Normana, a sudija Vinčić je pokazao na „belu tačku“. Odgovornost je preuzeo Ćiro Imobile i sigurnim udarcem doneo izjednačenje Italiji.

Fratezi je u 21. minutu postigao gol za Italiju, ali nakon konsultacije sa VAR sobom pogodak je poništen zbog ofsajda.

U 27. minutu udarac sa 18 metara je oprobao Morata, ali je Donaruma dobro intervenisao.

Toloni je oprobao udarac sa velike udaljenosti u 44. minutu, ali je lopta otišla preko gola.

U 48. minutu Asensio je šutirao sa četiri metra ali je Donaruma interevnisao, lopta se odbila do Morate koji je iz okreta šutirao pored gola.

Četiri minuta kasnije, posle loše intervencije Donarume, Rodri je sa 10 metara šutirao preko gola.

Fratezi je imao šansu u 65. minutu, šutirao je sa 10 metara neometan, ali je golman Španije Unai Simon odlično odbranio.

Španija je do pobede stigla golom Hoselua u 89. minutu. Lopta se ka putu ka golu odbila od dva igrača Italije, stigla do Hoselua, koji je neometan zatresao mrežu.

Španija će u finalu, koje je na programu u nedelju od 20:45, igrati protiv Hrvatske.