Srbija bolja od Holandije nakon boljeg izvođenja peteraca 1Foto: Pedja Milosavljevic / STARSPORT

Vaterpolisti Srbije savladali su nakon boljeg izvođenja peteraca selekciju Holandije rezultatom 12:11 u utakmici za razigravanje i plasman od 9. do 12. mesta na Evropskom prvenstvu.

Oni će se za deveto mesto boriti se protiv Rumunije koja je bila bolja od Izraela posle boljeg izvođenja peteraca.

„Delfini“ su rano poveli sa 2:0, ali protivnici su smanjili rezultat do kraja četvrtine.

Povela je Srbija sa 5:2 u drugoj četvrtini, a onda je za naredne dve i po četvrtine postigla još samo jedan pogodak.

Holanđani su lagano „topili“ našu prednost, a u poslednjoj deonici su i izjednačili, pa je utakmica morala da bude rešena izvođenjem peteraca.

U njima je Srbija bila nešto smirenija i sigurnija i slavila je na kraju te će se boriti za deveto mesto na ovom šampionatu.