Srbija igrala 1:1 sa Italijom na Evropskom prvenstvu u futsalu 1

Selekcija Srbija odigrala je nerešeno sa Italijom 1:1 (0:0) u drugom kolu kolu Grupe A na Evropskom prvenstvu u futsalu koje se igra u Sloveniji.

Tako su zadržali šanse da osvoje jedno od prva dva mesta u grupi i plasiraju se u četvrtfinale. Poredak će ipak odrediti utakmica Slovenija. Italija koja se igra u subotu. Pobeda bilo koje ekipe vodi „orlove“ u četvrtfinale, kao i remi 0:0 i 1:1.

Junak meča protiv favorizovanih Italijana bio je golman Aksentijević koji je imao čak 18 odbrana. U jeku ofanzive „azura“ Srbija je došla u vođstvo golom Tomića u 29. minutu. Vođstvo je kratko trajalo, tri minuta kasnije izjednačio je De Luka. Italijani su do kraja žestoko napadali, Srbija se veoma organizovano branila, u par navrata i stvorila šanse za gol, ali je remi ostao konačan rezultat.