Srbija pobedila Francusku u razigravanju za plasman u Svetskoj ligi 1Foto: STARSPORT

Vaterpolisti Srbije pobedili su danas u Debrecinu Francusku sa 10:6 (3:3, 1:1, 3:1, 3:1), u utakmici za plasman u Svetskoj ligi.

U ekipi Srbije najefikasniji su bili Dušan Mandić i Andrija Prlainović sa po tri gola.

U francuskom timu najefikasniji sa dva pogotka bio je Pjer Vanpeperstret.

Francuska je vodila sa 2:0, 3:1 i 5:4, ali je srpski tim u drugom delu zaigrao bolje. Pri vodjstvu Srbije od 6:5 Gojko Pijetlović je odbranio peterac, a u kontri je izboren peterac koji je iskoristio Prlainović, posle čega je njegova ekipa stekla dva gola prednosti i „prelomila“ utakmicu.

„Bili smo vidljivo umorni dve četvrtine. Posledica je to jakih teninga, puta, susreta sa Španijom. Na kraju smo se digli pobedili, ali moramo bolje“, rekao je reprezentativac Srbije Draško Gogov, preneo je Vaterpolo savez.

Njegov saigrač Nikola Dedović rekao je da ekipa mora da nastavi da radi, kako bi spremna dočekala leto.

„Ovaj turnir je pre svega važan što smo zajedno i svaki minut koristimo za rad. Čudna je ovo godina, niko ne zna šta će da bude i zbog toga moramo da radimo kad god možemo. Nismo dobro počeli, ali kada smo malo popravili igru nije bilo dileme“, naveo je on.
Vaterpolisti Srbije će u nedelju igrati za peto mesto protiv boljeg iz duela Mađarske i Hrvatske.