Srbija u polufinalu Svetske lige u vaterpolu 1Foto: Wikipedia

Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Svetske lige, pošto je danas u četvrtfinalu pobedila Japan sa 19:10 (4:1,6:0,4:3,5:6).

Za ulazak u finale Srbija će sutra igrati sa boljim iz duela između Rusije i Sjedinjenih Američkih Država. U drugom polufinalu sastaju se Hrvatska – Italija.

Znalo se da Japan neće biti previše ozbiljan protivnik olimpijskim, svetskim i evropskim šampionima, pa je jutros odrađen jak trening.

Vaterpolisti Srbije u utakmicu su ušli maksimalno snažno i do poluvremena je sve bilo rešeno, jer smo imali devet golova prednosti.

U trećoj i poslednjoj četvrtini nije imalo svrhe trošiti snagu, pa su fizički inferiorni Japanci mogli da budu veoma zadovoljni što se igralo „gol za gol“.

Igrač više: Srbija 3 (3), Japan 5 (1).

Srbija: G.Pijetlović, Subotić 3, Rašović 1, Randjelović 1, Ćuk 1, D. Pijetlović 1, Ubović 4, Aleksić 1, Drašović 1, Filipović 2, Prlainović 1, S. Mitrović 3, B. Mitrović.

Japan: Tanamura, Adaši, Kavamoto, Šiga 2, Jošida, Ida, Šimicu 1, Takata, Arai 2, Inaba 1, Okava 3, Araki 1, Fukušima.