Stefan Joksić osvojo srebro u karateu 1

Srpski reprezentativac u karateu Stefan Joksić osvojio je danas srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Novom Sadu, pošto je u finalu kategorije do 67 kilograma izgubio od branioca titule Buraka Ujgura iz Turske.

Joksić je u finišu od 0:2 u poenima stigao do 2:2, ali je pobeda pripala Turčinu jer je prvi osvojio poen.

Do finala Joksić je došao pobedama nad Bugarinom Vasilom Rivovim (5:0), Grkom Nikolasom Gidakosom (4:1), Dancem Lukasom Busk-Matijesenom (8:0), Turalom Aghakrazeom iz Azerbejdžana (3:2) i u polufinalu nad Austrijancem Stefanom Pokornijem (5:2).

Osvajanje medalje Joksiću su čestitali predsednik Aleksandar Vučić, premijerka Ana Brnabić i ministar omladine i sporta Vanja Udovičić.