Šuterska klinika Armanija, Zvezda nemoćna u "Štark Areni" 1Foto: Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Crvena zvezda je izgubila od Armanija rezultatom 93:71 u desetom kolu Evrolige i sada ima skor 3-7.

Gosti su do pobede stigli perfektnim šutem za tri poena, a sada imaju učinak 4-6.

Dejan Davidovac je otvorio meč serijom svojih poena i ubacio je prvih sedam Zvezdi, a na drugoj strani su parirali Lo i Meli.

Potom se ušlo u igru koš za koš i Armani je vodio posle prve četvrtine rezultatom 20:19.

U drugoj četvrtini zaigrali su bolje gosti i poveli 28:21.

Ipak „manekenima“ iz Milana parirao je samo Dejan Davidovac u šutu za tri poena, a u smiraj prvog poluvremena Nedović je na isteku napada ubacio tešku trojku za minus tri – 37:34, dok je uz zvuk sirene Teodosić pogodio šut iz daljine nakon sjajne finte, pa je Zvezda vodila na poluvremenu 39:38.

Drugo poluvreme je sjajno otvorio trio Teodosić – Mitrović – Davidovac i Zvezda je ubrzo imala plus šest – 47:41.

Tada je domaća ekipa potpuno stala. Mesina je tražio tajm-aut, a njegovi igrači su počeli da pogađaju i napravili su veoma brzo seriju 12:0, a sredinom treće deonice su vodili rezultatom 53:47.

Nakon trojke Nikole Mirotića ista je iznosila i plus 10, a na kraju treće deonice imali su prednost 63:56.

Četvrtu četvrtinu je Zvezda dobro otvorila i imala je minus od četiri poena – 69:65, ali su onda gosti a pre svih Maodo Lo i Šejvon Šilds počeli da pogađaju šuteve za tri poena, a za takvu „rafalnu paljbu“ Zvezda nije imala odgovor.

Maodo Lo je bio najefikasniji igrač utakmice sa 32 poena.