Tomane za pobedu Zvezde u Subotici 1Foto: Beta/Branislav Božić (arhiva)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras u Subotici ekipu Spartaka sa 3:2, u utakmici petog kola Super lige Srbije.

Zvezda iz četiri odigrane utakmice ima maksimalnih 12 bodova, dok je Spartak upisao drugi poraz i trenutno je osmi na tabeli sa šest bodova.

Spartak je poveo u šestom minutu golom Lazara Tufegdžića, izjednačio je Miloš Vulić u 37. minutu, da bi na početku drugog poluvremena, u 49. minutu, Zvezda preokrenula rezultat preko Veljka Simića.

Subotički tim je u 80. minutu pogotkom Davida Dunđerskog sa više od 25 metara izjednačio, a pobedu Zvezdi doneo je Tomane pet minuta kasnije.

Fudbaleri Čukaričkog su na svom terenu bili bolji od Proletera sa 2:1. Golove za tim sa Banovog brda postigli su Marko Docić u desetom minutu sa penala i Stefan Šapić u 68. minutu, dok je jedini gol za Proleter postigao Aleksa Pejić u 74. minutu.

Čukarički iz četiri utakmice ima devet bodova, dok je Proleter ostao na samo dva osvojena boda iz pet mečeva.

Lučanska Mladost i Radnički iz Niša odigrali su nerešeno 1:1. Vladimir Radivojević je u 17. minutu doveo Mladost u vođstvo, dok je bod Radničkom doneo Stefan Mihajlović u 26. minutu.

Radnički nakon pet odigranih kola ima deset bodova, a Mladost pet.