Torino nadigrao Napoli, Lacio u finišu "slomio" Udineze 1Foto: EPA-EFE/Alessandro Di Marco

Fudbaleri Torina zebeležili su pobedu u 19. kolu Serije A savladali aktuelnog prvaka, ekipu Napolija rezultatom 3:0, dok je u istom terminu Lacio u gostima porazio Udineze sa 2:1.

Strelci za ekipu Ivana Jurića bili su Antonio Sanabrija u 42. minutu, Nikola Vlašić u 53. i Alesandro Bonđorno u 66.

Za domaći sastav od početka su na terenu bili Vanja Milinković-Savić i Ivan Ilić.

Torino je zabeležio sedmu pobedu u prvenstvu i sa 27 bodova zauzima 10. mesto na tabeli. Napoli je na devetoj poziciji sa bodom više.

„Partenopei“ su od 50. minuta igrali sa igračem manje zbog isključenja Paskvalea Mazokija koji je u igru ušao na početku drugog poluvremena.

To je ujedno bio kraj nadanjima gostiju da mogu da dođu i do boda na neugodnom gostovanju.

U narednom kolu, Torino će gostovati Đenovi, dok će Napoli dočekati Salernitanu.

Golove za Lacio postigli su Luka Pelegrini u 12. i Matijas Vesino u 76. minutu.

Pogodak za Udineze postigao je Valas u 59. minutu.