Tri gola Kristijana Ronalda, dva gola i povreda Mitrovića, jedan gol Milinkovića Savića (VIDEO) 1Foto: EPA-EFE/STRINGER

Al Hilal grabi ka tituli saudijskog fudbalskog prvaka i uvećava svetski rekord po broju uzastopnih pobeda.

Tridesetu uzastopce je ostvario pobedom u gostima u domaćem prvenstvu protiv Al Šababa s 4:3.

Bilo je i 4:1, ali je domaćin smanjio zaostatak i do kraja je pretio da prekine dostignuće kakvo nijedan klub na svetu nije postigao.

Al Šabab je prvi i poveo, u 3. minutu, a prva dva gola za goste dao je Aleksandar Mitrović, u 20. minutu iz penala, dakle bio je uspešniji nego oči u oči s kiparskim golmanom u nedavnoj prijateljskoj utakmici u Larnaki, i sedam minuta kasnije.

Zbog povrede je međutim izašao iz igre u 34. minutu.

I dalje je drugi najbolji strelac lige sa 22 pogotka.

Al Hilal je na poluvreme otišao s vođstvom od 3:1, a treći gol dao je Sergej Milinković Savić.

Pobedio je u Al Hilalov gradski rival Al Nasr, njegov prvi pratilac na tabeli s 12 bodova manje.

U Rijadu je s 5:1 savladan Al Tai, koji je pri dnu tabele.

Poslednja tri gola na meču postigao je portugalski as Kristijano Ronaldo, koji je na čelu liste strelaca umakao Mitroviću na 26 golova.