Ubedljiv trijumf Partizana protiv Cibone 1Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport

Košarkaši Partizana ubedljivo su pobedili Cibonu rezultatom 93:68. u okviru 14. kola ABA lige.

„Crno-beli“ imaju sad učinak 12-2 u regionalnom takmičenju drugi su na tabeli, dok su Zagrepčani imaju skor 6-8.

Gosti su samo u prvoj četvrtini bili ravnopravan rival na terenu.

Tu deonicu utakmice su rešili u svoju korist – 19:17.

Ipak, Partizan je zaigrao mnogo bolje u drugoj četvrtini.

Danilo Anđušić je bio nepremostiva prepreka za spoljnu liniju Cibone, a za samo tri minuta igre ubacio je 12 poena, kreiravši seriju 15:2 kojom se ekipa Željka Obradovića odlepila na „plus 13“ – 36:23.

Već tada je bilo jasno da će domaći tim trijumfovati u „Štark Areni“, pa je Željko Obradović iskoristio priliku da odmori najbolje igrače u ovoj sezoni.

Kevin Panter i Matijas Lesor su igrali po 12 minuta, a Dante Egzum osam.

U drugom poluvremenu su na visini zadatka bili talentovani krilni centi Tristan Vukčević i Alen Smailagić, pa su „crno-beli“ lako stigli do ubedljivog rezultata 93:68 i novog trijumfa.