Valentino Rosi završio karijeru dugu 26 godina 1EPA-EFE/Kai Foersterling

Vozač Dukatija Frančesko Banjaja zabeležio je danas pobedu u poslednjoj ovosezonskoj trci Moto GP šampionata, koja je vožena za Veliku nagradu Valensije, a poseban značaj je nosila jer je to bila poslednja trka Valentina Rosija.

Drugo mesto pripalo je vozaču Pramak Dukatija Horheu Martinu, a treći je završio vozač Dukatija Džek Miler.

Prošlosezonski šampion i vozač Suzukija Đoan Mir kroz cilj je prošao četvrti, a peti je trku završio novi šampion Fabio Kvartararo iz Jamahe.

Legendarni 42-godišnji italijanski vozač Valentino Rosi zauzeo je 10. mesto u svojoj poslednjoj trci u karijeri.

Popularni „Doktor“ je tokom karijere osvojio šest Moto GP titula, poslednju 2009. godine sa Jamahom, kao i po jednu svetsku titulu u kategorijama za motore od 500, 250 i 125 kubika.

Naredne sezone Rosi će biti glavni menadžer svoje ekipe VR46, u Moto GP šampionatu.

Kvartararo je u generalnom plasmanu ukupno osvojio 278 bodova, drugi je Banjaja sa 252 boda, a treći je Mir sa 208 bodova.