Vaterpolisti Novog Beograda ubedljivi protiv Steaue na startu Lige šampiona 1Foto: Shutterstock/Zsolt Biczo

Vaterpolisti Novog Beograda startovali su pobedom u Ligi šampiona, pošto su u prvom kolu grupe A ubedljivo savladali ekipu Steaue sa 19:7.

Ekipa trenera Živka Gocića u potpunosti je opravdala ulogu favorita u duelu sa rumunskim predstavnikom koji je tokom čitavog meča bio u rezultatskom zaostatku.

Domaći su kontrama i polukontrama u prvoj četvrtini stekli prednost koju su samo uvećavali kako je meč odmicao.

Posebno efikasni bili su u poslednjoj četvrtini koju su rešili u svoju orist rezultatom 5:0.

Novi Beograd je do pobede predvodio Nikola Jakšić koji je postigao šest golova, a pratili su ga Alvaro Granados koji se četiri puta upisao u listu strelaca i Vasilije Martinović sa tri pogotka.

Naredni meč u Ligi šampiona Novi Beograd igra protiv Breše u gostima 6. oktobra.