Najubedljiviji poraz u ULEB kupu košarkaši FMP doživeli su, nažalost, u verovatno najvažnijoj utakmici koju su odigrali od početka sezone. Postoji nekoliko razloga zbog čega se „panteri“ vraćaju iz Viljnusa sa minusom od jedanaest poena. Prvi i osnovni je neiskustvo koje su igrači FMP pokazali u najbitnijim periodima utakmice, na kraju druge i četvrte četvrtine, zatim sjajna rola Ivana Koljevića kojom je Lijetvos i došao do prve osetnije prednosti koju je održavao do kraja i najzad domaćinsko suđenje koje su Litvanci imali od početka do kraja utakmice, naročito u drugoj četvrtini koju je domaćin dobio 30:13!
Međutim, u FMP su svesni svojih grešaka i sa blagim optimizmom se okreću revanšu koji ih očekuje u Železniku za pet dana.

-Imaćemo jako težak zadatak u revanšu ali verujem da je minus dostižan. Odigrali smo dobro na početku ali smo dozvolili domaćinu da u drugoj četvrtini nametne svoj ritam. U nastavku nismo gubili glavu ali smo u finišu meča propustili nekoliko prilika da izvučemo povoljniji rezultat. U revanšu se uzdamo u podršku navijača koja nam je mnogo pomogla u prethodne dve runde- rekao je strateg ekipe iz Železnika Vlada Vukoičić.

Sa Olimpijom u petak

Čelnici Jadranske lige i Ljubljanske Olimpije izašli su u susret klubu iz Železnika i pomerili termin odigravanja utakmice 25.kola regionalne lige između „zmajčeka“ i „pantera“ sa subote na petak kako bi FMP imao dan više odmora pred revanš polufinala ULEB kupa sa Lijetvosom iz Ritasa u utorak.

U svakom slučaju, scenario je za sada sličan onome iz četvrtfinala protiv Hapoela kada su košarkaši FMP uspeli pred punom halom da nadoknade minus devet iz Jerusalima. Navijači će sigurno odraditi svoj deo posla i u utorak ispuniti tribine u Železniku, a na igračima je da pokušaju da naprave još jedan podvig i po ko zna koji put ove godine obraduju sve ljubitelje košarke u zemlji.