Vojvodina zaustavljena na evropskom putu, Apoel je bio nepremostiva prepreka 1Foto: BETAPHOTO/DRAGAN GOJIC

San Vojvodine o evropskoj jeseni brzo je ugašen.

Tek što su Novosađani započeli u drugom kolu kvalifikacije za Ligu Konferencije odmah su doživeli brodolom.

Kiparski Apoel je bio nepremostiva prepreka za njih i ukupnim rezultatom 4:1 ih u potpunosti nadigrao.

Nakon poraza u prvom meču rezultatom 2:1 još su se navijači u Srbiji i nadali čudu, ali je večeras na stadionu „Karađorđe“ bilo sasvim jasno uočljivo da više iskustva u evropskim utakmicama ima kiparski velikan.

Poveli su gosti golom Kinglsija Sarfa u 28. minutu meča.

Prodro je po levom krilu Čebake, a onda ubacio loptu u sredinu na koju je natrčao Sarfoa i vrlo preciznim udarcem sa 20 metara matirao golmana domaće ekipe Lazaar Carevića.

Tek su tada izabranici Radoslana Bataka zaigrali bolje i veoma brzo su došli do izjednačenja.

Nakon kombinacije Nikole Čumića i Dejana Zukića u kaznenom prostoru protivnika lopta je došla do Zukića koji je sjajnim udarcem u dalji ugao matirao golmana Vida Beleca.

Do kraja prvog poluvremena Belec je sjajno intervenisao u nekoliko navrata sprečivši potpuni preokret na stadionu „Karađorđe“.

Kada se očekivalo da domači igrači zagospodare sredinom terena u drugom poluvremenu, desilo se nešto sasvim suprotno.

Gosti su bili ti koji su kontrolisali ritam meča i nakon jedne kontre stigli do prednosti nakon penala.

Rukom je u svom gaznenom prostoru igrao štoper Mamadu Traore, a sa „kreča“ je u 74. minutu bio precizan Georgios Efrem što je praktično bio i prelomni detalj na utakmici.

Nakon gola Apoel je rutinski priveo meč kraju i u narednoj rundi kvalifikacija će igrati sa gruzijskim predstavnikom Dila Gori.