Žalgiris bolji od Zvezde u neizvesnoj završnici utakmice 1Foto: Photo by Dusan Milenkovic/Starsport.rs ©

Košarkaši Žalgirisa zabeleži su pobedu protiv Crvene zvezde rezultatom 79:74 u drugom kolu Evrolige.

Beogradski tim je bio bolji tokom većeg dela utakmice, ali su „zeleni“ serijom 13:0 sredinom poslednje deonice preokrenuli rezultat i do kraja susreta sačuvali minimalnu prednost.

Na taj način je ekipa iz Litvanija ostala na maksimalnom učinkom 2-0, dok Zvezda ima polovičan uspeh 1-1.

Narednu nedelje na programu je „duplo“ kolo u Evroligi, Zvezda igra sa Monakom u Beogradu i sa Virtusom u Bolonji, dok Žalgiris gostuje prvo Realu, a onda i Baskoniji.

Domaći tim je bolje otvorio utakmicu, imao je prednost od 13:4, pa je gostujući trener Duško Ivanović pozvao tajm-aut.

Nakon minuta predaha, Zvezda počinje bolje da igra, pre svega u napadu, gde je njena spoljna linija „topi“ prednost protivnika.

Ubrzo zatim beogradski tim preokreće rezultat i sa „plus 2“ – 21:19 ulazi u drugu deonicu igre.

Tada počinje da se igra „koš za koš“, ali gostujući igrači se dobro snalaze u takvom razvoju stvari na samom parketu.

Krajem druge četvrtine Šabaz Nejpir pravi seriju 6:0 i vodi Zvezdu do najubedljivije prednosti – 38:30.

Ipak Žalgiris pre svega u napadu reaguje, pa na poluvremenu crveno-beli vode tri poena razlike – 38:35.

Na početku drugog poluvremena Žalgiris preokreće rezultat, ali sjajni Dejan Davidovac vraća prednost svojoj ekipi, koja zna da je sačuva i da sa šest poena viška uđe u poslednju četvrtinu.

Na početku iste je vodila i sa devet – 59:50, ali tada je usledila prava kanonada za tri poena domaće ekipe koja je serijom 13:0 povela sa četiri poena razlike i tu prednost nije ispuštala do kraja utakmice.