Zelenortska ostrva i Egipat u osmini finala Afričkog kupa nacija 1Foto: EPA-EFE/LEGNAN KOULA

Fudbaleri Egipta odigrali su večeras u Abidžanu nerešeno 2:2, u meču poslednjeg, trećeg kola Grupe B Afričkog kupa nacija.

Zelenortska ostrva su prvi u grupi sa sedam bodova, a Egipat je na drugom mestu sa tri poena, i obe selekcije su izborile plasman u osminu finala.

Strelci za Egipat bili su Benšimol u prvom minutu nadoknade poluvremena i Brajan Tejšejra u devetom minutu sudijske nadoknade vremena.

Golove za Egipat postigli su Trezege u 50. i Mostafa Mohamed u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

U istoj grupi, Mozambik i Gana su takođe u Abidžanu odigrali nerešeno 2:2.

Dvostrugi strelac za Ganu bio je Džordan Aiju iz penala u 15. i ponovo iz penala u 70. minutu.

Golove za Mozambik postigli su Geni Katamo u prvom i Rejnild Mandava u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

Oba tima su osvojila po dva boda, ali je Gana zauzela treće mesto u grupi zahvaljujući boljoj gol razlici, i pokušaće kroz poredak trećeplasiranih da se domogne osmine finala.