Zlato za rvača Frisa, srebro za Štefaneka 1Davor Štefanek, a rhiva Foto: STARSPORT

Srpski rvač Kristijan Fris sa zlatnom medaljom sa Evropskog prvenstva osvojenom u Novom Sadu odlazi u penziju.

Kristijan Fris je u finalnoj borbi u kategoriji do 59 kilograma savladao Bugarina Iva Serafimova Angelova sa 3:1.

Fris je do ulaska u finale bio bolji od Boa Erika Joakima Fegerlunda iz Švedske (3:0), Przemislava Pijateka iz Poljske (8:0) i Ivana Lizatovića iz Hrvatske koga je u polufinalu savladao sa 2:1.

Srpski rvač Davor Štefanek osvojio je danas srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u
kategoriji do 66 kilograma grčko rimskim stilom, pošto je u finalu u Novom Sadu poražen od Rusa Artema Surkova. Osvajač zlatne medalje na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru je finalu poražen je sa 1:9, prenosi Radio televizija Srbije (RTS). Surkov je tako odbranio titulu prvaka Evrope osvojenu pre dve godine. Zlato za rvača Frisa, srebro za Štefaneka 2