Zvezda i Mega Bemaks drugi polufinalisti Kupa Radivoja Koraća 1Foto: STARSPORT

Košarkaši Crvene zvezde i Mega Bemaksa obezbedili su učešće u polufinalu Kupa Radivoja Koraća pošto su u dramatičnim četvrtfinalnim mečevima bili bolji od Borca, odnosno, Dinamika.

Mega Bemaks je punih 30 minuta bio u rezultatkom deficitu, često i dvocifrenom ali su izabranici Dejana Milojevića na „krilima“ Nikole Miškovića preokrenuli rezultat u svoju korist u poslednjim minutima utakmice i tako obezbedili duel sa Crvenom zvezdom koji je na programu sutra od 19:30 časova.

U drugom meču ove večeri videli smo još neizvesniji duel.

Dinamik je kontrolisao rezultat i ritam utakmice punih 36 minuta, ali je na kraju doživeo poraz.

Sjajno su u ekipi Vladimira Đokića odigrali Vuk Vulikić i Miloš Glišić, ali ipak uz pomoć saigrača nisu uspeli da prirede prvorazrednu senzaciju i sa turnira izbace prošlogodišnjeg finalistu.

U poslednjih pet minuta kada se rezultat „lomio“ napadi Crvene zvezde su išli uglavnom na Borišu Simanića i Bilija Berona što je bila dobra strategija trenera „crveno-belih“ Milana Tomića jer je na taj način Zvezda i povela, a onda, uz dosta muke i uspela da sačuva prednost do kraja susreta.

U prvom polufinalu sutra će snage odmeriti Partizan i FMP, a taj meč je na programu od 17 časova.