Zvezda izgubila na gostovanju protiv Malage 1Foto: KK Crvena zvezda/ TW

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras od Malage u gostima sa 79:74 (13:26, 24:25, 18:14, 19:14) u drugom kolu Grupe G Top 16 faze Evrokupa.

Crveno-beli veoma su loše počeli utakmicu, Malaga je s druge strane bila vrlo defanzivno i ofanzivno raspoložena, što im je već posle svega par minuta igre donelo dvocifrenu prednost.

Loše šutersko veče Zvezde, izuzev Stratosa Perpeloglua, slaba odbrana, povreda Majka Cirbesa, ali i nedostatak igre pod košem ekipu Milana Tomića koštao je poraza.

Zvezda je ipak u drugom poluvremenu uspela da pronađe kakav-takav ritam, pre svega čvršćom odbranom zatvorila je prilaze košu, a Tomić je stalnom rotacijom uspeo da pronađe energiju u ekipi. Crveno-beli su postepeno smanjivali prednost, da bi u poslednji minut meča ušli sa pola koša zaostatka.

Beogradskom timu ipak je nedostajalo sreće da u završnici načini preokret, pošto je Džo Regland na šest i po sekundi pre kraja pomašio trojku za izjednačenje.

Najefikasniji u ekipi Malage bio je Matijas Lesor sa 16 poena, dok je Đorđo Šermadini dodao 13.

U ekipi Zvezde istakao se Perpeloglu sa 23 poena, a Ognjen Dobrić postigao je 13.

Malaga i Zvezda sada imaju skor od po jedne pobede i poraza, pa se sada nalaze na deobi drugog mesta.