Zvezda na pobedu do finala KLS 1Foto: Starsport

Crvena zvezda savladala je Megu sa 114:78 u prvoj utakmici polufinalne serije Košarkaške lige Srbije.

Drugi meč ove serije igra se u nedelju od 12 časova, a u finale prolazi ekipa koja sakupi dve pobede.

Bila je ovo rutinska pobeda izabranika trenera Dejana Radonjića, a već po prvim taktovima bilo je jasno u kom će se smeru kretati ova utakmica.

Zvezda je dominirala u prvom poluvremenu, a u glavnoj ulozi se našao plej Nikola Ivanović postigavši u tom periodu čak 21 poen.

U čitavom meču videli smo pravi festival lepih poteza, a u njima su prednjačili Ognjen Dobrić i Branko Lazić.

Crvenu Zvezdu je večeras išao šut. Šampioni ABA lige ubacili su čak 22 trojke i time sebi znatno olakšali posao na duelu.

Mega nije mogla šuterski da parira favorizovanoj ekipi, a dosta je “škripalo” i u odbrani izabranika Vlade Jovanovića.

Strateg domaće ekipe Dejan Radonjić u “civilu” je ostavio svog najboljeg košarkaša Nikolu Kalinića, nagradivši ga tako zbog svega što je uradio u finalnoj seriji ABA lige protiv Partizana koja je se igrala u pet utakmica. Još jedan od najzaslužnijih za titulu regionalnog šampiona, Dejan Davidovac, bio je na izvesnoj poštedi večeras, pošto je na parketu proveo svega osam minuta.

Zato je Radonjić pružio priliku Maiku Cirbesu i Marku Simonoviću, koji se nisu “skidali” za finalnu seriju ABA lige i obojica su ukazanu priliku iskoristili.