Zvezda na pogon Mijatovića do nove pobede u Superligi Srbije 1Foto: Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su kod kuće Mladost iz Lučana sa 3:1 u meču 18. kola Superlige Srbije.

Zvezda je tako oborila svetski rekord Real Madrida šezdesetih godina prošlog veka i 122. meč zaredom na svom terenu ostala je neporažena.

A najzaslužniji za to ovog popodneva je mladi Jovan Mijatović koji je postigao gol i asistirao Hvangu u 88. minutu za posatvljanje konačnog rezultata na utakmici.

Počelo je penalom za Crvenu zvezdu. Varjačić je blokirao rukom centaršut Hvanga, a sa bele tačke siguran je bio Katai i u 8. minutu domaćin je došao do prednosti.

Ekspresan je bio odgovor Lučanaca. Akciju je započeo Leković, centrirao Udovičić, a Sremčević glavom kaznio slabiju reakciju Dragovića i kompletne odbrane Crvene zvezde – 1:1 u 10. minutu.

Potom je Bukari imao šanse da donese prednost crveno-belima, ali nije uspeo da savlada Sašu Stamenkovića.

Ipak to je pošlo za nogom mladom Mijatoviću u 68. minutu kada je pogodio ugao protivničkog gola sa razdaljine od nekih 15 metara.

Dvadeset minuta kasnije je asistirao Hvangu za konačnih 3:1.