Zvezda od minus 21 do pobede protiv Asvela 1Košarkaši Crvene zvezde Foto: Beta/Branislav Božić

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u gostima ekipu Asvela sa 83:80 (13:30, 17:19, 34:16, 19:15), u utakmici 18. kola Evrolige.

Zvezdu je do devete povede, a četvrte uzastopne vodio Vladimir Štimac sa 21 poenom, Kevin Panter je dodao 18, a Lorenco Braun 13 poena.

U redovima Asvela, koji ima skor 8/10, najefikasniji je bio Adrijan Pejn sa 17 poena.

Crveno-beli su vrlo loše počeli utakmicu, nisu uspevali da pronađu ritam, pa su već u prvoj četvrtini imali zaostatak od 19 poena, a u finišu druge i 21.

Zvezda je u nastavku zaigrala mnogo bolje, postepeno je smanjivala razliku da bi šest minuta pre kraja, nakon poena Pantera sa linije za slobodna bacanja, i povela prvi put na meču (74:72).

Izabranici Dragana Šakote su u tim momentima kontrolisali dešavanja na terenu, koristili su svaki poklon Asvela pa su, posle trojke Štimca, u poslednja dva minuta ušli sa plus šest – 79:73.

U neizvesnoj završnici bolje se snašla Zvezda. Prvo je Panter napravio veliku grešku i poklonio Lajtiju loptu koji je 15 sekundi pre kraja izjednačio na 80:80, ali se u narednom napadu iskupio – pogodio je trojku 1,9 sekundi pre kraja i doneo svom timu pobedu.

Zvezda u narednom kolu dočekuje Žalgiris.

Pobede CSKA, Efesa i Olimpijakosa

Košarkaši moskovskog CSKA pobedili su večeras u gostima Bajern sa 84:77 (18:10, 23:15, 18:27, 25:25), u utakmici 18. kola Evrolige.

CSKA je upisao 11. pobedu u Evroligi i peti je na tabeli, dok je Bajern na 15. poziciji sa skorom 6/12.

Ruski tim je do pobede vodio Majk Džejms sa 27 poena, dok je Darun Hilijard dodao 20. U poraženom timu Greg Monro je ubacio 20 poena, a Vladimir Lučić i Džošua Hestis po 17.

Košarkaši Efesa su upisali 15. pobedu, pošto su večeras u gostima slavili protiv Barselone sa 86:82 (24:19, 21:23, 21:16, 20:24). Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Šejn Larkin sa 26 poena, a na drugoj strani se istakao Brendon Dejvis sa 20.

Pobedu u gostima zabeležio je i Olimijakos koji je sa 93:91 (16:16, 23:20, 31:27, 23:28) slavio protiv Valensije. Valensija sada ima osam pobeda i 10 poraza, a Olimpijakos skor 7/11.

Jorgos Printezis je bio najefikasniji u pobedničkom timu sa 18 poena, dok je Saša Vezenkov ubacio poen manje. Na drugoj strani najbolji je bio Fernando San Emeterio ubacio 23 poena, dok je Vanja Marinković meč završio sa 20 poena.