Zvezda prejaka za Cibonu 1foto: Srđjan Stevanović Starsport

Košarkaši Crvene zvezde razbili su Cibonu sa 92:53 u okviru sedmog kola ABA lige.

Ovo je druga vezana pobeda šampiona Jadranske lige pod vođstvom novog trenera Duška Ivanovića.

Beogradskom timu ovo je bila peta pobeda u sezoni.

Domaća ekipa je brzo povela sa 8:2, ali je gost napravio seriju 10:0 i poveo minimalnom prednošću.

Nemanja Nedović i Filip Petrušev su vezali dobre minute terenu i na početku druge četvrtine bilo je 21:20 za domaćine.

Upravo je Nemanja Nedović doneo pristojnu razliku svom timu – 38:26 i to pre svega pogođenim šutevima za tri poena.

Crvena zvezda je drugo poluvreme odigrala kao u transu.

Otvorio ga je Nikola Ivanović serijom 6:0, a ubrzo je razlika bila veća od 20 poena za izabranike Ivanovića.

Četvrta četvrtina je odigrana u rutinskom stilu pa je na kraju Zvezda ubedljivo porazila Cibonu rezultatom 92:53.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde su bili Nemanja Nedović sa 24, te Filip Petrušev sa 14 poena.