Američka ambasada u Oslu pogođena eksplozijom 1Foto: REUTERS/Javad Parsa

Ambasada SAD u Oslu pogođena je eksplozijom u ranim jutarnjim časovima, navodi policija Norveške.

„Veliki resursi“ upućeni su na lice mesta u glavnom gradu Norveške oko 01:00 po lokalnom vremenu, saopštila je policija.

„Policija je u dijalogu sa ambasadom i nema izveštaja o povređenima“, navodi se u saopštenju. Dodaje se da trenutno „nema informacija o tome šta se tačno dogodilo niti ko bi mogao biti umešan“.

Ambasada je pretrpela manju štetu, prenose mediji. Američki zaposleni u diplomatskoj misiji nisu davali komentare. Mihael Delemijer, koji predvodi policijsku intervenciju, rekao je za norveški javni servis NRK da se eksplozija dogodila na javnom ulazu u zgradu.

Ambasada SAD se nalazi u okrugu Morgedalsvegen u Oslu, oko 7 km van centra grada.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari