Foto: EPA/MARTIAL TREZZINIIranski ministar spoljnih poslova Abas Aragči tokom posete Iraku izjavio je da Ormuski moreuz ostaje pod potpunom kontrolom Irana.
„Obavestio sam svog kolegu o najnovijim ishodima rata koji je nametnut Iranu, kao i o razvoju događaja u vezi sa Memorandumom o razumevanju potpisanim između Irana i Sjedinjenih Američkih Država“, rekao je Aragči.
Dodao je da Ormuski moreuz ostaje pod potpunim nadzorom i upravljanjem Irana tokom narednih 30 dana, a nakon uklanjanja svih prepreka, puni kapacitet ovog plovnog puta biće obnovljen.
„Na tome radimo“, dodao je.
Istakao je da je sva odgovornost na Iranu i da je to jasno i definisano u sporazumu sa SAD.
„A svako mešanje ili bilo kakva jednostrana akcija dovešće do pogoršanja situacije i odložiti ponovno potpuno otvaranje moreuza“, rekao je Aragči, prenosi Al Džazira.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


