Foto: AP Photo/Ramon Espinosa– Više od 10 miliona ljudi na Kubi ostalo je juče bez struje nakon što je došlo do potpunog isključenja elektroenergetskog sistema drugi put za nedelju dana i treći put od početka marta.
Ministarstvo energetike saopštilo je na društvenim mrežama da je „došlo do potpunog isključenja nacionalnog elektroenergetskog sistema“, a elektroenergetski sindikat saopštio je da je struja nestala zbog kvara na proizvodnoj jedinici u termoelektrani Nuevitas.
Kuba je delimično za krizu okrivila energetsku blokadu Sjedinjenih Američkih Država.
Američka blokada goriva prekinula je uvoz strane nafte, neophodne za rad elektrana.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


