Četiri odbornice Demokratske stranke u Skupštini grada napustile su tu odborničku grupu i pridružile Udruženju građana „Za naš grad“, na čijem je čelu predsednik opštine Novi Beograd, Aleksandar Šapić. To udruženje je juče potvrdilo da je predalo zahtev za formiranje odborničke grupe u gradskom parlamentu.
O ovoj odluci je obavešten i predsednik Skupštine grada Nikola Nikodijević.
Grupu će činiti četiri odbornika koji će delovati kao samostalna odbornička grupa.
– Ono čime ćemo se rukovoditi jesu sposobni i nesposobni ljudi i rezultati koje oni postižu, a ne stranke i organizacije kojima pripadaju – piše u saopštenju. Ta odbornička grupa se neće baviti visokopolitičkim temama, niti ih komentarisati, već samo lokalnim, odnosno gradskim, zbog čega je Udruženje i osnovano.
Šapić je u novembru pošle godine napustio Demokratsku stranku i osnovao Udruženje „Za naš grad“.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


