Deca iz Ulice dr Ivana Ribara na Novom Beogradu dobila su juče potpuno obnovljeno igralište. Otvaranju su prisustvovali odbornica u Skupštini grada Milica Bahunek i član Gradskog veća Dragomir Petronijević, koji je istakao da na toj lokaciji ranije nije postojalo igralište za decu, već samo jedan nebezbedan tobogan.
P { text-indent: 2.5cm; margin-bottom: 0.21cm; direction: ltr; color: rgb(0, 0, 0); line-height: 150%; widows: 2; orphans: 2; }P.western { font-family: „YHelvetica“; font-size: 12pt; }P.cjk { font-family: „Times New Roman“,serif; font-size: 12pt; }P.ctl { font-family: „Times New Roman“,serif; font-size: 10pt; } – Mi smo servis građana, trudimo se da što više vremena provodimo na terenu i razgovaramo sa sugrađanima. Nainicijativu građana uredili smo ovaj prostor i zajedno sa „Zelenilom Beograd”. Ovo je jedno od velikog broja igrališta koje ćemo u ovoj godini urediti. Važno je da razgovaramo sa Beograđanima, posećujemo mesne zajednice, naselja u koja ranije funkcioneri grada nisu dolazili – naveo je Petronijević. On je dodao da Grad mora da napravi takav sistem, kako bi se brzo reagovalo na inicijativu građana i podsetio da je tako u akciji „Beograd bez barijera” do sada postavljeno 40 rampi za osobe sa invaliditetom, a do kraja godine će ih biti više od stotinu.
Prema rečima Bahunekove od incijative do realizacije akcije bilo je potreno mesec dana.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


