Gradonačelnik Novog Sada Igor Pavličić obišao je juče početne radove na izgradnji kanalizacije u naselju Adice na lokalitetu južno od Šumske ulice do glavnog nasipa na Adicama u dužini od oko 14.300 metara.
Pored izgradnje sekundarne kanalizacione mreže u više ulica, planira se izgradnja kolektora u delovima ulica Ljubice Ravasi, Desanke Maksimović, Vaska Pope, Mila Milunovića, Graničarske i Marije Bursać u ukupnoj dužini od oko 1220 metara. Prema Pavličićevim rečima, vrednost investicije je 122 miliona dinara, a rok za završetak je 150 dana. U cilju ubrzanja radova, Pavličić je pozvao građane koji još nisu dali saglasnost da kanalizacija pređe preko njihovih parcela da to što pre učine, dodajući da se trenutno izvode radovi na delu gde su imovinsko-pravni odnosi rešeni. Radovi će najpre biti obavljani u Ulici Bogdana Popovića, Kralja Milana, Slavonskoj i delu Ulice Desanke Maksimović, a nastavak u drugim ulicama sprovodiće se fazno u zavisnosti od rešenosti imovinsko-pravnih odnosa. Prema rečima predsednika Mesne zajednice Adice Srđana Egića, ova investicija je „samo kruna višegodišnjih napora“ da se život stanovnika Adica učini boljim. Izvođač radova na izgradnji kanalizacije u ovom novosadskom naselju je GP „Graditelj NS“.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


