Sadnjom 60 sadnica u dvorištu Dnevnog centra za mlade sa višestrukom ometenošću „Alternativa“ u Zrenjaninu započeta je akcija ozelenjavanja koju je pokrenulo Udruženje paraplegičara Banata, a podržao je grad Zrenjanin.
Zapravo, ideju da se uređuje boravak za mlade koji nisu uključeni ni u jedan drugi oblik društvene brige i nastave zbog svog specifičnog stanja podržao je Balkanski fond za lokalne inicijative, koji je za projekat pod nazivom „Zajedno do zelene Alternative“ izdvojio 350.000 dinara za finansiranje ozelenjavanja u Zrenjaninu. Otvaranje centra koštalo je 10 miliona dinara, a pored grada učestvovali su Ministarstvo rada i socijalne politike, Odeljenje za međunarodni razvoj Velike Britanije i Ministarstvo spoljnih poslova Norveške. Prema rečima Kristine Živankić, predsednice Udruženja paraplegičara Banata, posao sadnje i uređenja staza obavili su đaci Poljoprivredne škole. Oni su podigli i česmu u dvorištu, postavili nekoliko klupa i na kraju posadili 60 sadnica.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


