Svečana akademija povodom Dana oslobođenja Požarevca, održana 15. oktobra u Centru za kulturu, bila je kruna brojnih događanja kojima je obeležen ovaj značajan praznik. Pored brojnih građana i predstavnika političkog i javnog života Požarevca, među zvanicama su bili gosti iz ambasada Rusije, Ukrajine i Belorusije, Vojske Srbije, Policije…


Govoreći o Danu oslobođenja Požarevca, gradonačelnik Miomir Ilić je naveo da se taj praznik poklapa u oba svetska rata u kojima je srpski narod imao dbrambenu ulogu braneći svoju zemlju i pravdu. – Duboko smo ubeđeni da će naši građani istrajati na očuvanju slobode kao svete dužnosti svih nas, rekao je gradonačelnik Ilić. Danas sa optimizmom možemo gledati u budućnost zbog činjenice da je u srpskom narodu duboko ukorenjen patriotizam i spremnost da svoju zemlju branimo. U našem kraju, pod zastavom slobode koju su visoko podigli slavni borci Stiškog, Mlavskog i Moravskog kraja, vojevali su zajedno sa borcima iz bratskog Sovjetskog saveza za slobodu ovoga kraja, kazao je gradonačelnik Ilić koji je, takođe, podsetio na brojne projekte koji su proteklih nekoliko godina realizovani radi prosperiteta grada Požarevca i dobrobiti građana kao i o perspektivama čitavog ovog kraja u predstojećem periodu.

Na skupu su posebno počastvovani najuspešniji kolektivi i pojedinci koji su se posebno istakli od prošlogodišnjeg praznika. Njima su uručene povelje i plakete – oktobarske nagrade koje predstavljaju najviša priznanja lokalne samuprave grada Požarevca. Ova laskava priznanje dobili su: Vladimir Vila predsednik gradske opštine Kostolac, Dragi Ivić kreator i organizator programa u Centru za kulturu, Bogoljub Jović predsednik Mesne zajednice „Poljana“, Preduzeće „Filip“, Muzička škola „Stevan Mokranjac“ i Požarevačka gimnazija.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari