Povodom 1. februara – Dana Grada Novog Sada, u sredu će u Srpskom narodnom pozorištu na sceni „Jovan Đorđević“ u 19 sati biti održana Svečana akademija, u okviru koje će biti uručena Februarska nagrada ovogodišnjem laureatu dr Dušanu Popovu.


Gradska uprava poziva sugrađane da prisustvuju svečanoj akademiji i zajednički obeleže rođendan Novog Sada, a besplatne karte mogu se preuzeti na biletarnici Srpskog narodnog pozorišta od danas.

U programu Svečane akademije učestvuju: Novosadski Big Bend – Fedor Vrtačnik, dirigent i aranžer, Aleksandar Dujin, gost-dirigent, solisti Tanja Banjanin, Danka Adamov, Dragan Kozarčić, Aleksandar Banjac, Gabor Bunford, Ivan Blanuša, Vladimir Jakovljević.

Takođe, na Svečanoj akademiji nastupiće VIVA VOX, Zemun, Orkestar harmonika Kulturno-umetničkog društva „Sonja Marinković“ i muzička škola „Isidor Bajić“ , dirigent Goran Penić, glumac Jugoslav Krajnov, kao i Tamburaški orkestar „Ad libitum“ i Miloš Milojević, bas-bariton.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari